5 dôvodov, prečo ísť na PRO/AM tanečnú súťaž

PRO/AM súťaže nie sú obyčajné tanečné súťaže.


PRO/AM tanečnej súťaže sa nikto nebojí. Prečo? Lebo vôbec nie je o vyhrávaní. Nejdete na ňu poraziť iných, idete vyhrať nad sebou. A nebojíte sa, že sa pomýlite, lebo tancujete priamo s vaším lektorom – profesionálom, a on vás vedie na istotu. PRO/AM súťaže obvykle volám prehliadky, lebo na ne ideme so študentami ukázať, čo už všetko vieme zatancovať.

Keď sa ma študenti pýtajú, na čo sú vlastne PRO/AM súťaže dobré, hovorím im toto:

 1. Aj keď tancujete pre číru radosť z pohybu (a mám veľa takých študentov), pomôže vám, ak máte nejaký cieľ. Nejaký dátum, na ktorý sa dá sústrediť. PRO/AM tanečná súťaž vám ho dá. To je presne to, čo moji študenti najviac oceňujú.
 2. Na PRO/AM súťaž idete, aby ste vedeli, ako ste pokročili. Nejdete tam vyhrať, idete si tam zatancovať. Porota neskúma, či ste lepší alebo horší ako ostatní. Porota vám povie, čo robíte dobre a na čom ešte treba popracovať. Pochváli vám nie len tanečné kroky, ale aj výraz, dokonca aj krásne šaty či účes, na ktorom ste si dali záležať.

  Pointa PRO/AM súťaží: Neporovnávajte sa s inými ľuďmi. Porovnávajte sa s človekom, ktorým ste boli včera.
 3. Idete na ňu, aby ste stretli PRO/AM tanečníkov z celého zvyšku sveta. Na decembrovej Waltz Darling súťaži sa stretli tanečné školy od Kanady cez USA, Ukrajinu a Izrael až po Rakúsko a Slovensko. Desiatky milých, veselých ľudí všetkých možných vekových skupín, ktorí milujú tanec.

  Na súťaži Waltz Darling vo Viedni. Kori, Michal a Heike
  Na súťaži Waltz Darling vo Viedni. Kori, Michal a Heike
 4. Aby ste si užili pobyt v nejakom prekrásnom meste. Ak už sa na súťaž v Európe chystáte z Kanady, urobíte si z toho riadny výlet, nie? Nemusíte, ale môžete sa popri tanci zúčastniť programu s prehliadkami, výletmi a večernou zábavou.
 5. V neposlednom rade sa môžete prekrásne vyobliekať. Všetci páni sú elegantní a dámy sa trblietajú.
Kori sa trblieta. Foto by Lucia.
Kori sa trblieta. Foto by Lucia. Šaty jej ušili v bratislavskom salóne M Fashion.

Prečítajte si, ako to na PRO/AM tanečnej súťaži chodí a ako sa hodnotí.
Pridajte sa k nám na súťaži River Dance Showcase v Bratislavskom River Parku od 23. do 25. mája! Ak sa vám nežiada si zatancovať, príďte nás povzbudiť ako obecenstvo!

Michal